Pejsci

Historie

Jako první byl objeven vlk obecný. Vlk se od psa liší tím, že má delší a užší čenich, užší lebku, oči více vzadu a více robustní zuby. Některé znaky včetně struktury mozku jsou stejné jako u šakalů a kojotů.

Číst více

Srst

Srst psa je tělní pokrývka psa, která ho chrání před nepříznivými vlivy prostředí. Mezi plemeny psů je mnoho rozdílů, ať už se to týká délky, struktury nebo barvy srsti.

Číst více

Plemena

V průběhu soužití psa s člověkem se podařilo vytvořit nejrůznější plemena psů. V dnešní době máme velké množství plemen psů, které se liší velikostí, zbarvením a účelem.

Číst více

Blog

Chování

Pes je zhruba na úrovni 2-3letého dítěte. Pes je schopen řídit se racionálním plánem nezávislým na vrozeném chování.Chování je to, čím se domácí pes odlišuje od vlka nejvíce.

Číst více

Smysly

Pes používá čenich při vyhrabávání nebo zahrbávání kosti nebo potravy. Psi jsou sice barvoslepí, ale to neznamená, že nemohou vidět žádné barvy. Psi mají vyvinutější sluch než lidé.

Číst více

Strava

Existuje mnoho druhů krmiv pro psy. Mezi ně patří maso, granule, kapsičky, konzervy a zbytky po lidské potravě. Mezi nebezpečnou stravu psa patří čokoláda.

Číst více

Nemoci

Smutné psí oči, horký čumák a nechutenství k jídlu. To jsou hlavní příznaky, že s vaším pejskem nemusí být něco v pořádku. Ne vždy se přitom musí jednat o závažné onemocnění.

Číst více

Rozmnožování

Feny pohlavně dospívají v 7. až 12. měsíci života. V tomto veku jsou schopné rozmnožovaní, i když krytí se při prvním hárání nedoporučuje z vícerých důvodů.

Číst více

Povely

Cvičit psa by měl jeden člen domácnosti. Před cvičením napřed psa vyvenčíme a pes bude tak klidnější a nebude odcházet pryč. Povely se musí dávat stále stejně, bez změny názvu nebo změny hlasu.

Číst více